دیونایزر آزمایشگاهی چیست؟

دیونایزر به طور کلی به دستگاهی گفته میشود که با عبور آب از آن، آب دیونیزه میشود. دستگاه های دیونایزر به عنوان تصفیه کننده ی آب میتوانند در مراکز آزمایشگاهی، صنعتی، بهداشتی و دارویی که به آب دیونیزه نیاز دارند مورد استفاده قرار بگیرند.

آب دیونیزه چیست؟

آب دیونیزه یا آب تصفیه شده که به آن آب درجه 1 نیز میگویند. انواع مختلفی از فرآیندهای دیونیزاسیون وجود دارد که در درجه اول توسط نوع رزین مورد استفاده – کاتیون یا آنیون تعیین می شود.

به طور کلی آب دیونیزه یا یون زدایی شده، به صورت ایده‌آل آبی است که فاقد ذرات با بار الکتریکی (یون) است. یون‌ها به صورت کلی می‌توانند دارای بار الکتریکی مثبت یا منفی باشند که به

ترتیب کاتیون و آنیون نامیده می‌شوند. با عبور آب از دستگاه دیونایزر، یون‌های آب از آن جدا شده و در نتیجه آب تمیز و خالص حاصل می‌شود.

آب دیونیزه

دستگاه دیونایزر شرکت هستاران طب چه ویژگی ای دارد؟

دستگاه دیونایزر شرکت تجهیزات آزمایشگاهی هستاران طب  با بدنه ای از جنس فولاد و رنگ الکترواستاتیک کوره ای

مجهز به انواع سیستم های هوشمند کنترل دما و فیلتر های جدید بر اساس اسموز معکوس و تبادل یونی میکرو فیلتراسیون

دارای سیستم هوشمند شستشوی اتوماتیک تمام فیلترها با قابلیت اتصال به آب شهری و استفاده در منازل بهترین هدف برای خرید و استفاده در آزمایشگاه ها و… است.

همچنین دستگاه دیونایزر هستاران طب دارای مخزن ذخیره آب دیونیزه با استاندارد های مربوطه میباشد.

دیونایزر آزمایشگاهی

      منظور از دیونایز کردن چیست؟

دیونایز کردن یا یون زدایی، یک فرایند شیمیایی است که با استفاده از رزین (ستون) ‌های تبادل یونی، هیدروژن و یون ‌های هیدروکسید، با مواد معدنی آب مبادله می شوند. از آن جا که اکثر ناخالصی‌ های آب نمک های محلول هستند، یون زدایی باعث تولید آب بسیار خالص می‌ شود. دیونایزر آزمایشگاهی چیست؟

شما هم اکنون میتوانید برای خرید دستگاه دیونایزر آزمایشگاهی با واحد فروش شرکت هستاران طب تماس حاصل فرمایید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.