یخچال دارویی چیست؟

یخچال دارویی به‌ منظور ذخیره‌سازی ایمن مواد پزشکی مانند داروها، واکسن‌ها و سایر اجزای سازنده آن‌ها استفاده شود. این دستگاه ها با دارا بودن چندین ویژگی از یخچال های خانگی متمایز میشوند. یخچال‌های پزشکی باید دستورالعمل‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها را در مورد نگهداری دارو رعایت کنند. به این ترتیب، آزمایشگاه‌ها، کلینیک‌ها و سایر امکانات پزشکی به‌ طور فزاینده‌ای به واحدهای سردخانه‌ای با درجه دارویی روی می‌آورند تا مواد حساس به دما را به صورت ایمن و ایمن نگهداری کنند.

یخچال‌ های دارویی برای نگهداری ایمن موارد پزشکی از جمله داروها و واکسن‌ها، در دمای بین +2 تا +10 درجه سانتی‌گراد طراحی شده اند. یخچال های دارویی مجهز به سیستم های خنک کننده دقیق، نرم افزار پیشرفته نظارت بر دما و سیستم های هشدار دهنده قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به دیگر واحدهای برودتی ارائه می دهند. درب این دستگاه به صورت شیشه ای میباشد و امکان مشاهده نمونه های داخل دستگاه را به کاربر میدهد.

کاربرد یخچال دارویی

+آزمایشگاه‌های پزشکی، بیمارستان‌ها و سایر مراکز مراقبت‌های بهداشتی اغلب از مواد بسیار حساس به دما مانند نمونه‌های خون، واکسن‌ها یا داروها استفاده می‌کنند. این مواد اغلب برای متخصصانی که از آنها استفاده می کنند یا آنها را مطالعه می کنند و همچنین برای بیمارانی که ممکن است به آنها نیاز داشته باشند بسیار ارزشمند هستند. به این ترتیب، متخصصان در این تأسیسات مسئولیت سازماندهی، حمل و نگهداری این مواد را به گونه ای دارند که از آسیب یا آلودگی جلوگیری کند. این امر یخچال ها را به یکی از حیاتی ترین راه حل ها برای ذخیره سازی موارد پزشکی تبدیل می کند.

بدون دستگاه قابل اعتماد برای ذخیره سازی سرد، تجهیزات پزشکی می توانند قابلیت های خود را از دست بدهند. یا با عواقب مالی مواجه شوند. کاهش بهره وری را تجربه کنند. همچنین بیمارانی را که به آنها خدمت می کنند در معرض خطر جدی قرار دهند. به همین دلیل است که بسیاری از آزمایشگاه ها و مراکز بهداشتی برای نیازهای ذخیره سازی سرد خود به یخچال های با درجه دارویی روی می آورند.

فیلم معرفی یخچال دارویی هستاران طب:

دیدگاهتان را بنویسید